KONKURSS

Konkursa “Attīstības ideju koncepta izstrāde ēku kompleksa restorāns “Sēnīte” Inčukalna pagastā restaurācijai, pārbūvei un teritorijas attīstīšanai” darbu novērtējums un rezultāti.

 

 

      Noslēdzoties Attīstības konceptu iesniegšanas termiņam, SIA “Liepkalni” organizēja Žūrijas darbu Piedāvājumu izvērtēšanai.
Konkursa mērķis bija iegūt vispiemērotāko risinājumu ,,Ēku kompleksa Restorāns “Sēnīte” restaurācijai, pārbūvei un teritorijas attīstīšanai”. Attīstības konceptā bija jāietver arhitektoniskais risinājums un teritorijas labiekārtojums saskaņā ar prasībām Attīstības koncepta izstrādei. Konkursa rīkotājs un pasūtītājs – SIA Liepkalni”.

 

Konkursā tika iesniegti 5 teritorijas attīstības ideju koncepcijas pieteikumi, kas tika atvērti iesniegšanas kārtībā un vērtēti pēc Idejas oriģinalitātes, mākslinieciskās kvalitātes, funkcionalitātes un objekta plānojuma atbilstības videi un izmantošanas mērķim.


Attīstības ideju koncepta piedāvājumu profesionālo novērtēšanu veica SIA ”Liepkalni” izveidotā konkursa žūrijas komisija sekojošā sastāvā: Ivo Līdums (Pārtikas zinātņu doktors), Ivars Zviedris ( kinorežisors), Jānis Galzons ( mākslinieks, Rūjienas Mākslas skolas direktors) ar asistentu fotogrāfu Aigaru Lapiņu, Dace Kalvāne ( Latvijas Arhitektu savienība)  un Edgars Bērziņš (Latvijas Arhitektu savienība). 

  Viens iesniegtais darbs tika izslēgts no gala vērtējuma, jo neatbilda konkursa nolikuma pielikumam “ Norādījumi par vietējās nozīmes arhitektūras pieminekļa “Kafejnīca un restorāns “Sēnīte””(valsts aizsardzības Nr.9164)  izmantošanu un saglabāšanu un paredzēja iejaukties Sēnes formas kupolā.  

Gala vērtējumu saņēma 4 iesniegtie darbi:

Pirmais iesniegtais darbs ir smalki arhitektoniski izstrādāts, ar tehniski labu risinājumu, iets uz vairāku laika posmu teritorijas izstrādi, sākot ar jaunu ēkas izveidi teritorijā, pēc tam atgriezties pie kupolveida ēkas rekonstrukcijas. Saglabāts vēsturiskais, kas sasaucas ar zināmo Sēnīti, labs koku izvietojuma risinājums, tomēr sarežģīts transporta ceļu risinājums.

Otrs iesniegtais darbs idejiski saglabā autentisku Sēnītes saglabāšanu kā Padomju laikā, veidojot blakus otru jaunu kupolu uzņēmējdarbībai.

Trešais darbs paredz teritoriju kā daudzfunkcionālu vietu, kur plānojas vairākas uzņēmējdarbības un ir vērts uz garāmbraucēju. Darbā tika iekļauta ideju daudzveidība.

Ceturtais darbs izceļ funkcionalitāti un nākotnes perspektīvas uzņēmējdarbībai Liepkalniem, vienlaicīgi saglabājot veco, izceļot atraktīvo, 2 līmeņu objekta procesa vērošanu, meistarklašu ieviešana, stikla jumta ideja.

 Tā kā divi darbi izpelnījās vienādu žūrijas vērtējumu, diviem darbiem tika piešķirts vienāds punktu skaits un dalīta 2. vieta.             

   
  Lēmums par godalgu sadalījumu un balvu saņēmēji:

 Pirmās vietas godalga (Attīstības koncepta uzvarētājs) – EUR 1500 Euro –  arhitekts Jānis Ruciņš   

Otrās vietas godalga – EUR 500 Euro  - arhitekts Andrejs Ģelzis (SIA “Brīnišķīgo projektu birojs”)

Otrās vietas godalga – EUR 500 Euro  - SIA “Purple Corner”

Attīstības ideju koncepti, kas nav godalgoti, saņem papildus veicināšanas balvas par savu ideju piedāvājumu.

 

Paldies visiem konkursa dalībniekiem par uzņēmību, radošumu un vēlmi dot savu ieguldījumu kopējai teritorijas attīstībai, veidojot Sēnīti kā jauku daļu no Latvijas!

 

********************************

Dažas sociālajos tīklos ārpus konkursa kārtā iesūtītās idejas "Sēnīte" attīstībai:

Edijs
Sveiks. Rakstu sakarā ar Sēnītes atjaunošanas projektu. Neesam tas lielākais uzņēmums, bet vēlētos piedalīties visā procesā. Darbojamies IT nozarē. Varam izveidot mājaslapu, nodrošināt
videonovērošanas un signalizācijas risinājumus, kā arī mūsdienīgus, oriģināli veidotus gaismekļus, kā arī ierīkot elektroinstalāciju un daudz citu mūsdienīgu darbību. Mums arī ir sava ideja uz izveides ideju. Ja tas ir aktuāli, tad ar lielāko prieku satiktos, un parunātu. Gaidīsim atbildi.

Eduards
Labdien,  pieļauju, ka jums ir daudz un dažādu domu par to ko iesākt ar slaveno "Sēnīti'! Ja jūs šķirojat un liekat kaudzītē attīstības variantus un modeļus, tad labprāt pievienotu savu balsi tai kategorijai, kuri ir par laika mašīnas, jeb neopadomju stila kultūrvēstures salas radīšana', nevis tāpēc, ka tas ir romatiskas nostaļģijas vadīts aicinājums, bet gan intersanti,vilinoši un savādāk nekā viss līdz šim radītais, un vēlme apskatīt idializēto padomu standartu ar muzeju,izklaižu un citu padomju brīnu, būs daudziem, gan vietējiem, gan vietējo bērniem tiks atrādīts, gan ārvālstu tūristiem! Novēlu veiksmi, lai arī, kuru ceļu jūs izvēletos.  

 

Ivars
Kultūras kiosks Sēnē. Tā būtu multimediāla telpa, kura ir aprīkota ar gaismas, skaņas un kino izrādīšanas tehniku. Tajā būtu iespējams organizēt neliela apjoma kultūras pasākumus, straumēt signālu soc. tīkliem un Tv stacijām. Ja šitāda iedja rullē, tad satiekamies, lai parunātu par detaļām. 

Jānis
Iekšas dizainu un izkartojumu butu velams veidot pec vesturiskajam liecibam, ta lai cilveks ieejot ieksa pa durvim domatu ka celojis pagatne. Jo cilvekiem patik vesturiskas vietas - ka salidzinajumu varu minet - Lido alus pagrabu, Folklora klubu "Ala" - tur cilveki apgrozas vairak neka kaut  kada prasta kluba !